Hakkımızda

  7-8 yaşlarında bir arada yaşamaya başlayan ve arkadaşlıklarını halen devam ettiren bir grup arkadaş ,çocukluk aşkı olan Bisikleti , Toplumumuzdaki çoğu erişkin gibi kalplerine gömüp hayat mücadelesi içine dalmıştı. Uzun bir aradan sonra tekrar bir araya gelmeleri için sadece küçük bir kıvılcım yeterliydi. Kalplerinin en derin köşelerinde olan bu sevdaya acaba diye yaklaştılar ilk önce , fakat fark ettiler ki kaç yaşlarına gelirlerse gelsinler, hayat şartları kendilerine neler yaşatırsa yaşatsın, işleri ,medeni halleri ve belki de sahip oldukları çocukları nedeni ile ne kadar ciddi olmaları gerekirse gereksin, içlerinde o küçük çocuk ölmemişti ve bir gün yeniden keşfedilmek için bekliyordu.
   Küçük ve yakın mesafe olarak 4-5 kişi ile başlayan bisiklet turları zamanla bir tutku haline geldi. Aslında  farkında olmasak da bisiklet ile dolu keşfedilmemiş kocaman bir dünya vardı. Bizde her gün işlerimize gidip gelirken 'algıda seçicilik ' denilen psikolojik kavramdan dolayı bu dünyanın farkında değildik, Turlarımıza etraftan insanlar katılmaya ve sorular sormaya başlayınca anladık ki artık daha düzenli bir oluşuma ihtiyacımız vardı ve Dost Bisikletleri 2014 tarihinde kurmaya karar verdik.
  Çarşamba akşamları  gerçekleştirdiğimiz turlar Geleneksel hale geldi.İstanbul'un çeşitli bölgelerine hava şartları müsait olduğu sürece turlarımızı gerçekleştiriyoruz.Geleneksel Çarşamba Turumuz daha düşük tempolu ve güvenliğin ön planda olduğu bisiklet turudur. Bir süre sonra daha çok hız yapıp daha çok bisiklet sürme ihtiyacı hissettik ama bu Çarşamba akşamı turlarında mümkün değildi ve Pazar günleri sabah erken saatlerde çıkıp belli bir nokta belirlemeye ve bu noktaya serbest zamanla serbest sürüş yapmaya başladık, bu Turlarımızda zamanla Pazar Performans Turları olarak klasikleşti. Belli bir tempo ve hız yapmaya başlayınca artık gözümüzü İstanbul'da ve çevre illerde yapılan Bisiklet yarışlarına diktik. Bu yarışlara yönelik olarak Pazar gününe ek olarak Hafta içi Salı ve Cuma Sabahları saat 06:00 da düzenli olarak performans antrenmanları yapıyoruz. Zaman buldukça da Bahar aylarında ve Yaz mevsimlerinde çevre illere günü birlik veya kamplı turlar yapıyoruz. Sosyal açıdan Temel amacımız bisikletin şehir içinde bir ulaşım aracı olarak kullanılabileceğini insanlara anlatabilmek ve bu düşünceyi yayabilmek.. Spor açısından ise genç arkadaşlarımızı Bisiklet sporunu sevdirmek ve onları yarışabilecek düzeye getirmek.. Bunları biraz olsun yapabiliyorsak ne mutlu bize ...
,